ZŠ a MŠ Český Těšín Kontešinec


příspěvková organizace
www.zskontesinec.net

Plán akcí

 

 

Školní rok 2017/2018 v MŠ Dukelské

BŘeZEN

 

Každou středu - plavecký kurz na bazéně ZŠ Pod zvonek ve Svibici. Poslední lekce plavání proběhne 21.3. Tato lekce bude rovněž ukázková. Rodiče dětí se mohou přijít podívat na plavecké pokroky svých dětí. Lekce bude probíhat v době 9.15 - 10.00 hod.

 

Každý čtvrtek - "Předškoláček" vzdělávací program pro nejstarší věkovou skupinu dětí pod vedením p.učitelky Kapustové.

 

Pátek 9.3. navštívíme s dětmi divadelní přestavení TD Bajka "O zbojníku Ondrášovi".

 

Úterý 13.3. - Den otevřených dveří v ZŠ Kontešinec. Rodiče s dětmi mohou navštívit ZŠ od 9.00 - 17.30 hod. V 15.30 hod. proběhne v 1.třídě ZŠ ukázková hodina pro budoucí prvňáčky.

 

Úterý 27.3. od 15.00 hod. zveme všechny děti a rodiče na "Velikonoční tvoření". Vytvoříme si společně jednoduché velikonoční dekorace.

ÚNOR

 

Každou středu - plavecký kurz na bazéně ZŠ Pod zvonek ve Svibici.

 

Každý čtvrtek - "Předškoláček" vzdělávací program pro nestarší věkovou skupinu dětí poed vedením p.učitelky Kapustové.

 

Soutěž s panem Popelou - soutěž ve sběru starého papíru a lepenky stále probíhá. Prosíme o aktivní podporu.

 

Leden

 

Středa 10.1. -  1.lekce plaveckého kurzu. Děti absolvují celkem 10 lekcí plavání na bazéně ZŠ Pod zvonek ve Svibici. Budeme chodit plavat každou středu v čase 9.15 - 10.00 hod. Děti budou potřebovat batůžek a do něj plavky, ručník a dle vašeho zvážení plaveckou čepici ( doporučujeme :)).

 

Pátek 19.1.  -  "Kravatový karneval" na Dukelské. Srdečně zveme všechny rodiče na náš karneval ve školce. Začínáme v 8.00 hod. vystoupením dětí pak budeme společně pokračovat v karnevalovém reji. Od 10.30 hod. nás přijde pobavit interaktivní divadélko Aladin. Podmínkou vstupu pro rodiče je veselá karnevalová kravata :) Těšíme se na vás.

 

Každý čtvrtek bude probíhat pod vedením p. uč. Kapustové "Předškoláček" pro nejstarší věkovou skupinu dětí.

 

Soutěž s panem popelou - soutěž ve sběru starého papíru a lepenky stále probíhá. Prosíme o aktivní podporu.

 

Prosinec

Pondělí 4.12. - navštíví naši mateřskou školu divadélko Beruška s "Čertí pohádkou".

 

Středa 6.12. - navštívíme s dětmi KASS, kde bude ve spolupráci s DDM pro děti přichystán sváteční program a setkání s Mikulášem.

 

Pondělí 18.12. - sváteční Vánoční besídka v duchu vánočních tradic, s nadělováním dárků.

 

Úterý 19.12. - dopoledne navštíví naši mateřskou školu žáci ZŠ Kontešinec s "Vánoční pohádkou".

 

Každý čtvrtek probíhá pod vedením p.uč. Kapustové "Předškoláček" pro nejsterší děti.

 

Probíhá soutěž ve sběru starého papíru a lepenky vyhlášená firmou ASA. Děkujeme za  aktivní podporu.

 

 

LISTOPAD

Středa 1.11. - navštívíme divadelní představení divadélka Bajka "Sněhová královna". Vybíráme 70,-Kč.

 

Úterý 21.11. - pátek 24.11. budeme s dětmi jezdit do Školy v přírodě v Koňákově. Odjezd dětí od mateřské školy bude v 7.40 hod. a příjezd kolem 15.00 hod. Vybavte, prosím, děti vhodným oblečením a obutím pro pobyt  v přírodě. Děti budou také potřebovat batůžek a do něj náhradní punčochy a triko.

 

Soutěž s panem Popelou. Prosíme o podporu v soutěži ve sběru starého papíru a lepenky. papír můžete do školky nosit kdykoli.

 

 

ŘÍJEN

 

Čtvrtek 5.10.  -    fotografování dětí od 15.00 hod. v mateřské škole. Zveme všechny starší, mladší sourozence, rodiče, prarodiče ke společnému rodinnému fotografování.

 

Středa 18.10. -    navštívíme divadelní představení "Krejčík Honza" v kině Centrál. Vybíráme 50,-Kč na vstupné.

 

Úterý 24.10.  -    od 15.00 hod. srdečně zveme všechny rodiče do naší podzimní dílny. Budeme společně s dětmi vyrábět podzimní strašidélka z ovoce a zeleniny. Prosíme, přineste si přírodní materiál k výrobě strašidélek.

 

Středa 1.11.  -   navštívíme divadelní představení "Sněhová královna"  v divadélku Bajka. Vybíráme 70,-Kč.

 

Zapojili jsme se do soutěže ve sběru lesních plodů, kterou každoročně vyhlašuje město Český Těšín. Prosíme rodiče o aktivní podporu. Kaštany i žaludy můžete do mateřské školy nosit kdykoli v době provozu.

 

Soutěž s panem popelou - celoročně. Zapojili jsme se rovněž do soutěže ve sběru starého papíru a lepenky, kterou vyhlašuje firma ASA. Prosíme všechny o aktivní podporu.

 

       Září

 Středa 6.9.           Třídní schůzky od 15.00 hod. Srdečně zveme všechny rodiče.

 

Zapojili jsme se do soutěže ve sběru lesních plodů, kterou každoročně vyhlašuje město Český Těšín. Prosíme rodiče o aktivní podporu. Kaštany i žaludy můžete do mateřské školy nosit kdykoli v době provozu.

 

Soutěž s panem popelou - celoročně. Zapojili jsme se rovněž do soutěže ve sběru starého papíru a lepenky, kterou vyhlašuje firma ASA. Prosíme všechny o aktivní podporu.